A koncertet az eredeti tervek szerint dirigáló, a koncertet lemondó Stephanie Childress helyett a filmzene és a Budafoki Dohnányi Zenekar nagymestere, Hollerung Gábor vezényli.
A modern filmzene mintájául szolgáló, a Blood Kapitány című, 1935-ös, Errol Flynn főszereplésével nagy sikert aratott film zenéjét az emigrációját követően sikeres hollywoodi filmzeneszerzővé vált Korngold írta. Eric Korngoldot a modern filmzene atyjának tekintjük. Mozarti csodagyerekként indult európai pályafutása. Első operája, a Halott város a XX. század elejének egyik legsikeresebb, legünnepeltebb zenei alkotása volt. Korngold, amerikai emigrációja után az egyik hollywoodi stúdióba került, ahol lényegében megteremtette a filmzene máig érvényes alapjait. E zenemű szvit változata csendül fel a rendhagyó koncert első darabjaként.
John Williams neve minden filmzene rajongó számára ismerősen cseng, koncerttermi munkássága azonban kevésbé ismert. A hangversenyen John Williams számos versenyművének és zenekari művének egyike, a hetvenhét évesen szerzett Brácsaverseny szólal meg, a fiatal és igen tehetséges Kinga Wojdalksa brácsaművész közreműködésével.
A koncert zárószámaként felcsendülő Nielsen alkotás sok szempontból Prokofjev Klasszikus szimfóniáját idézi; felépítésében, gondolkodásmódjában, zenei nyelvezetében egyértelműen a zenei klasszikához köthető, ugyanakkor ízig-vérig romantikus zene skandináv népzenei elemekkel tarkítva. Nielsen zenéjében a korszak filmzenei gondolkodása is erőteljesen megjelenik.
A koncertet 18.30 órai kezdettel, Előhang címmel beszélgetés előzi meg, melyen a fellépő művészekkel és a műsoron szereplő művekkel ismerkedhetnek meg közelebbről az előadásra jeggyel rendelkezők.